EğitmenlerMehmet Gürsu
Mehmet Gürsu Çelensu; Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladıktan sonra Huddersfield Üniversitesinde İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı (MBA) ve yine Huddersfield Üniversitesinde İşletme Yönetimi üzerine Doktora yapmıştır.

Sırasıyla JP Morgan Bank (UK); Türkiye Masası Şefliği, Gen-pa/ Erdem Holding; İcra Kurulu Üyeliği, IPEKYOL/ Ayaydın-Miroglio Group; Yönetim Kurulu Üyeliği, Unitim Holding/ Moda Mağazacılık İcra Kurulu Üyeliği, CC Consulting Group (UK); Stateji Başdanışmanlığı, Lufian Mağazacılık Yönetim Kurulu Üyeliği ve Macro Retail Akademi Genel Koordinatörlüğü olarak 23 yıllık iş deneyimine sahiptir.

Arelsem, IMA, ITKIB ve MacroRetail Akademide; Stratejik Perakende Yönetimi, Perakende Mağaza Yönetimi, Perakendeciler için Finans, Perakende Matematiği, Perakende Metrikleri ve KPI'lar, Mağazacılık Satış Ekipleri Eğitimi, Temel Stok Yönetimi ve Merchandising, Perakende Finans Bütçe ve Muhasebe Yönetimi ve Perakende E-ticaret Kurumsal Yönetim Danışmanlığı ve Eğitimleri vermektedir.

_________________________________________________________________Dr.M.Vahit İpekçi; Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan M. Vahit İpekçi ardından IITIA Finansman ve Yeditepe Üniversitesi’nde Devrim Tarihi master dereceleri almistir,  2014 yilinda İstanbul Üniversitesi’den "AVM'lerin Alisveris Kulturune Etkisi" konulu tez calismasi ile ekonomi doktora derecesini almaya hak kazanmistir. 

Alışveriş Merkezi Yöneticiliği ve Alışveriş Merkezi Uzmanlığı alanlarında ICSC sertifikaları bulunmaktadır. 

Perakendecilik ve AVM Yonetimi / Kiralamasi alanında 20 yıllık deneyimi bulunan İpekçi, Mudo, Vakko, Escada, Unitim Holding ve Harvey Nichols gibi firmalarda üst düzey yöneticilik yapmis, bir dönem Cevahir Alışveriş Merkezi Genel Müdürü pozisyonunda ve Cefic Turkiye Başkan Yardımcısı olarak olarak  çalışmıştır. Turkiyenin en buyuk AVM'si olan Mall Of Istanbulun kurulusunda gorev almistir.

Tescilli Markalar (TMD) ve Birleşmiş Markalar (BMD)  Derneklerinde Yonetim Kurulu uyeliklerinde bulunmuş olan Ipekçi, evli ve bir kiz cocugu babasidir.

_________________________________________________________________

A.Sinan Iz; Eğitimini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Ana Sanat Dalı – Moda Tasarımı Bölümünde tamamladı.

Tasarımcı olarak, Vakko, Şahinler Holding, C&A Türkiye ofisi Tasarım Sorumlusu olarak çalıştıktan sonra, Tasarım, Ürün ve Arge Yöneticiliği ile Marka Yönetimi kariyerine başlayarak; Melteks, Nap Intimates, Deba Holding, Tema Mağazacılık, Collezione ve Lufian Markalarında 24 yıllık bir is deneyimine sahiptir.

Akademi İstanbul Kariyer Tasarım Okullarında da 2010-2011 yıllarında Tasarım Stratejileri dersi vermiştir. M.Ü.G.S.F Moda Tasarımı Bölümünde 2007’den beri Hazır giyim ve Endüstriyel Hazır giyim Koleksiyonu oluşturma teknikleri dersleri, Ismek Eğitim Kurumlarında, 2010’dan beri Görsel Tasarım ve Vitrin Düzenleme dersleri vermektedir.

_________________________________________________________________

Oktay Yildiray; Lise eğitiminin ardından Perakende sektörüne çekirdekten giriş yapmış bu alanda kariyer yapmayı hedeflemiş son 19 yıldır da sektörün içinde önemli bir çok şirket ve pozisyonda çalışmıştır. 

Halen yarı profesyonel eğitmen olarak faaliyet göstermekte ve akaryakıt firmaları için gizli müşteri uygulamaları yapmaktadır. Ayrıca gerek sektörel araştırmalar yapmaktadır.

Reebok; Nike; Puma; Benetton ve Lufian gibi perakende sektörünün önemi kurumlarında Mağaza Müdürlüğü; Mağazalar Koordinatörlüğü; Bölge Müdürlüğü; Franchise Operasyon Direktörlüğü ve Ülke Satış Direktörlüğü pozisyonlarında çalışmıştır.


_________________________________________________________________

Macro Retail Akademi
Mine Erkan; Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Dekor Kostüm Tasarımı Mezunu olup, New Vision Studio New York'ta Visual Merchandising eğitimi almıştır.

Boyner, Beymen, Vakko, Harvey Nichols ve Brandroom gibi bir çok markada Tasarımcı ve Görsel Düzenleme Müdürü görevlerinde bulunan Erkan, Armaggan, Damat, Hatemoğlu, Penti, Tarık Ediz, Tailord, Bella Maison gibi markalara da danışmanlık verdi.

Halen Macro Retail Akademide ve çeşitli kurumlarda Profesyonel Eğitmenlik ve Danışmanlık hizmetleri vermektedir.

_________________________________________________________________